THE NIGHT JUST BEFORE THE FORESTS is on stage with the last show of the season!

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE sezonun son oyunu ile sahnede!

İki sezondur her Cuma Zorlu PSM'de seyirciyle buluşan ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE sezonun son gösterimini yaptı! Bizi takip eden tüm seyircilerimize teşekkürler! Gelecek sezonda görüşmek üzere!

 

10925500 814213751949291 9067908902395398158 o

http://www.biriken.com/works/14/ormanlardan-hemen-onceki-gece.html

Save the date! 21st of May: Play reading "I Call My Brothers" by Jonas Hassan Khemiri, at SALT Galata in the frame of the 20th Istanbul Theatre Festival. With the support of Swedish Arts Council and Salt Galata

20. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Jonas Hassan Khemiri'nin KARDEŞLERİMİ ARIYORUM oyununu okuma tiyatrosu olarak sahneliyoruz. Swedish Arts Council ve SALT Galata’nın değerli işbirliğiyle.

CeywDqcXEAIgK 3.jpg large

Yöneten / Directed by: biriken

Oynayanlar / Performers: Rıza Kocaoğlu, Yelda Baskın, Ahmet Rıfat Şungar, Tuğçe Altuğ

 

------- scroll down for English -------

 

Swedish Arts Council ve SALT Galata’nın değerli işbirliğiyle. 

Rezervasyon için: rezervasyon@iksv.org

 

Merkezde bomba yüklü bir arabanın patlamasıyla şehri korku sarar. Bu korku bir kere yerleşti mi, uçaklar füzelere, sırt çantaları bombalara ve tüm sakallılar potansiyel düşmanlara dönüşür. Amor, paranoyanın hâkim olduğu tehdit edici bir ortamda “normal” davranmaya çalışarak ilerler; bir yandan da Shavi, Valeria, Ahlem ve Tyra’nın telefonlarına cevap verir. Yazar Jonah Hassan Khemiri, göçmenlerin ve yabancıların temsilini merkeze yerleştirmekte ve yazım biçimiyle on üç karakteri canlandıran dört oyuncuya yüksek bir ritmi zorunlu kılmaktadır. Kardeşlerimi Arıyorum başkalarına ve kendimize karşı önyargılarımızla ilgili eğlenceli ve öfkeli bir hesaplaşma.

 

------- English -------

 

With the support of Swedish Arts Council v and SALT Galata.

Reservation: rezervasyon@iksv.org


Fear sets in town after a bomb-loaded car explodes in the centre. When such fear sets in, planes become missiles, backpacks bombs and all bearded people potential enemies. Amor tries to proceed behaving “normally” in a threatening environment dominated by paranoia. On the other hand he answers calls from Shavi, Valeria, Ahlem and Tyra. Swedish playwright Jonah Hassan Khemiri, as in his other texts, puts the representation of refugees and foreigners in the centre and imposes a challenging task on the four actors who have to play thirteen characters. I Call My Brothers is an entertaining and resentful story on our prejudices against others and ourselves.

http://tiyatro.iksv.org/tr/etkinlikler

“I Shut Down My Heart Until the Apocalypse” premiered at 20th Istanbul Theatre Festival (11-12 May 2016) in Moda Sahnesi. Our new play is co-produced by Platform 0090, Vooruit, Istanbul Theatre Festival, Salt Galata.

KIYAMETE KADAR KAPATTIM KALBİMİ 20.İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyer yaptı!

 

Yeni oyunumuz KIYAMETE KADAR KAPATTIM KALBİMİ 20.İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) kapsamında 11 Mayıs'ta Moda Sahnesi’nde prömiyer yaptı. İkinci temsili 12 Mayıs'ta gerçekleşen oyun 2016-2017 sezonunda seyirciyle buluşacak. Ortak yapımcılığını Platform 0090 (Antwerp), Vooruit (Ghent), Istanbul Tiyatro Festivali ve Salt Galata'nın üstlendiği KIYAMETE KADAR KAPATTIM KALBİMİ'yle ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.biriken.com/works/17/kiyamete-kadar-kapattim-kalbimi.html

13161720 1002697239767607 4611369630489626117 o

http://tiyatro.iksv.org/en/program/472

We are in Vooruit Kunstencentrum (Ghent-Belgium) for "I Shut Down My Heart Until the Apocalypse" rehearsals! The play will be premiered at the 20th Istanbul Theatre Festival. Details coming soon!

20.İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapacak olan oyunumuz Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi'nin provaları için Vooruit Kunstencentrum’dayız.

 12901292 10154230844939050 2897345466062892712 o

 

I Shut Down My Heart Until the Apocalypse is a play inspired by the night and the secrets and revelations that the night brings. An 'arabesque' translation of the delicate fault lines of the heart, of wars big and small, of things gentle and harsh and our feelings of 'loss' that become increasingly concrete. The new play written and directed by biriken attempts to see images of individual and collective disasters in a hiding place of fragile souls.

 

Kıyamete Kadar Kapatım Kalbimi geceden; gecenin sırrı ve ifşayı birlikte taşıyabilmesinden esinlenen bir oyun. Kalbin ince fay hatlarının, büyük ve küçük savaşların, ince ve kaba şeylerin ve giderek somutlaşan “kayıp” hissimizin arabesk bir tercümesi. biriken’in yazıp yönettiği yeni oyunu, kırılgan ruhların saklandığı bir mekanda kişisel ve kolektif felaketlerin üst üste bindirilmiş fotoğraflarını görme çabası.

 

http://tiyatro.iksv.org/en/program/472

https://vooruit.be/nl/

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE Zorlu Psm'de devam ediyor

THE NIGHT JUST BEFORE THE FORESTS goes on at Zorlu Center

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE bir seneyi geride bıraktı. Prömiyerden bugüne bizi yalnız bırakmayan tüm seyircilerimize teşekkür ederiz. 

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında her Cuma  Zorlu Performans Sanatları Merkezi Stüdyo Sahnesi'nde! Biletler mekân gişesi, Zorlu PSM internet sayfası ve Biletix'te satışta.

 

SON ormanlar yatay

http://zorlucenterpsm.com/tr/ormanlardan-hemen-onceki-gece

Yeni projemiz "Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi" 20. İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyer yapacak. Detaylar çok yakında!

Our new play "I Shut Down My Heart Until the Apocalypse" will be premiered at the 20th Istanbul Theatre Festival. Details coming soon!

 

Kiyamete kadar Kapattim kalbimi

http://tiyatro.iksv.org/en/program/472

TATYANA Almanya turnesinde!

TATYANA is in Germany!

12705562 951178498252815 7610763036087232491 n

 

scroll down for English


birikenTatyana oyunu ile Almanya turnesinde! 

 

19. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan "Tatyana", Anton Çehov ve Aleksey Suvorin’in metinlerinden esinleniyor. Tatyana’nın gerçek ile kurgu arasındaki intihar eyleminin ve geri dönüşünün izini süren oyun, değişen dünyaya uymaya çalışmanın yarattığı parçalanma hissi, zamanın açtığı yaralar üzerine düşünüyor.

 

27 Şubat - Theater an der Ruhr, Mülheim, Almanya - http://www.theater-an-der-ruhr.de/repertoire/tatyana/

28 Şubat - Theater Dortmund, Dortmund, Almanya - http://www.theaterdo.de/detail/event/1172/?not=1


TATYANA is in Germany  !


Tatyana (premiered in the frame of the 19th İstanbul Theatre Festival - 2014) will be in Müllheim and Dortmund in February. 

The play traces the dichotomy between truth and fiction in Tatyana's act of suicide and the idea of returning from the dead. It contemplates the feeling of fragmentation caused by trying to adapt to a world in transition and the wounds inflicted by time.

 

27 February - Theater an der Ruhr, Mülheim, Germany: http://www.theater-an-der-ruhr.de/repertoire/tatyana/
28 February - Theater Dortmund, Dortmund, Germany: http://www.theaterdo.de/detail/event/1172/?not=1

 

More about Tatyana: http://www.biriken.com/works/12/tatyana.html

http://www.biriken.com/works/12/tatyana.html

biriken Pera Müzesi'nde!

biriken ve Pera Müzesi işbirliğinde Performans Sanatı üzerine konferans dizisi

 

This Is Not A Love Song sergisi kapsamında Pera Müzesi ve biriken işbirliğinde düzenlenen "performans" üzerine konferans serisi, 19 Aralık Cumartesi William Easton’ın Kriz Sonrası- Performans ve Unutmanın Önemi başlıklı konferansı ile başladı.

 

Pera Müzesi ve biriken işbirliğinde düzenlenen konferans serisi epey zamandır bağımsızlığını ilan etmiş olan performans sanatını diğer sanat disiplinleriyle ilişkileri ve etkileşimleri çerçevesinde değerlendiriyor. Performans sanatı, sahne sanatlarının ve görsel sanatların kendi içlerindeki sınırları ve diğer alanlarla olan ilişkilerini muğlaklaştırırken kendisini de dönüştürmektedir. Konferans serisi bu muğlaklaşmayı ve dönüşmeyi tiyatrallik, feminizm, politika, kriz gibi kavramlar üzerinden sanatçı pratikleri ve performans sanatı tarihi aracılığıyla düşünmeyi amaçlıyor.

 

Ocak ayında ise Canan'ın performans odaklı işleri üzerinden sanatçı konuşması ve New Yorklu Big Art Group'un kurucusu Caden Manson programda yer alacak. Bu arada bir workshop da söz konusu! Haberleri yakında. Big Art Group'u daha iyi tanımak için bu linke: http://bigartgroup.com/ Canan için ise buraya: http://www.cananxcanan.com/

 

12342575 922830057754326 8822870676881838096 n

Foto: © Big Art Group

http://www.peramuzesi.org.tr/

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE turnede!

THE NIGHT JUST BEFORE THE FORESTS on tour!

 

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE oyunumuz ile Ankara ve İzmir'e tuneye gidiyoruz. Heyecanlıyız! 6 Aralık'ta ODTÜ KKM Kemal Kurdaş Salonu'nda; 14 Aralık'ta Konak AKM Yunus Emre Sahnesi, 15 Aralık'ta da Karşıyaka Hikmet Şimşek Sahnesi'nde seyirciyle buluşacağız. Biletler mekân gişeleri ve Biletix'te.

http://www.biletix.com/search/TURKIYE/tr#ormanlardan

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE Zorlu Psm'de devam ediyor

THE NIGHT JUST BEFORE THE FORESTS goes on at Zorlu Center

Zorlu WEB

İkinci sezonunda yoğun ilgi gören ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE oyunumuz Zorlu PSM'de seyirci karşısına çıkmaya devam edecek. Her cuma 20.30'da Stüdyo sahnede gerçekleşen temsiller için Aralık ve Ocak biletleri mekân gişesi, Zorlu PSM internet sayfası ve Biletix'te satışta.

Tarihler: 4, 11, 18, 25 Aralık ve 8, 15, 22, 29 Ocak. 

http://zorlucenterpsm.com/tr/ormanlardan-hemen-onceki-gece

ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE'nin 2015'teki ödülleri ve adaylıkları

2015 Awards and Nominations for our latest play THE NIGHT JUST BEFORE THE FORESTS

 

3

 

Ödüller 2015 / Awards:

*2014-2015 TEB Yılın Erkek Oyuncusu Ödülü - Rıza Kocaoğlu

*2014-2015 TEB (Turkish Theatre Critics Awards): Best Actor Rıza Kocaoğlu

*Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri (2015) - Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü - Rıza Kocaoğlu

*Sadri Alışık Theatre and Cinema Awards: Best Theatre Actor Rıza Kocaoğlu

*Magazin Gazetecileri 21. Altın Objektif Ödülleri (2015) - Tiyatroda En İyi Erkek Oyuncu Ödülü - Rıza Kocaoğlu

*Turkish Magazine Journalists 21st Golden Objectif Awards: Best Theatre Actor Rıza Kocaoğlu


Adaylıklar 2015 / Nominations:

*Afife Tiyatro Ödülleri 2015 - Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adaylığı - Rıza Kocaoğlu

*Afife Theatre Awards 2015: Rıza Kocaoğlu nominated for the Best Actor

*Afife Tiyatro Ödülleri 2015 - Yılın En Başarılı Işık Tasarımı Adaylığı - Kemal Yiğitcan

*Afife Theatre Awards 2015: Kemal Yiğitcan nominated for the Best Lighting Design 

http://www.biriken.com/works/14/ormanlardan-hemen-onceki-gece.html

"Sexual" Instants Vidéo numériques et poétiques kapsamında 28 Mayıs'ta Marsilya'daki Videodrome 2'de

Notre vidéo "Sexual" au Videodrome 2 dans le cadre des étapes du festival Instants Vidéo numériques et poétiques

"Sexual" in Videodrome 2-Marseille for the Festival Instants Vidéo numériques et poétiques: http://www.instantsvideo.com/blog/fr/archives/1768

1890989 714821231926635 386172495387849524 n

http://www.instantsvideo.com/blog/fr/archives/1768

biriken party !!!

27 Mart Cuma arkaoda'da / March 27 in arkaoda Istanbul

"biriken party !!!" bu defa, 1890'ın katkılarıyla, Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutlamak için geri dönüyor. Artık daha ünlü, daha kibirli ve daha seksiler. Bundan payınızı almak için 27 Mart'ta arkaoda'da olun!biriken oarty

https://www.facebook.com/events/811334118913735/

yeni oyun: ORMANLARDAN HEMEN ÖNCEKİ GECE

Our new theatre project Koltès' The Night Just Before The Forest is in Zorlu PSM during the 2015 theatre season

unnamed

Prömiyeri 29 Ocak Perşembe 20.30'da Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek oyun, 30 Ocak Cuma ve 31 Ocak Cumartesi seyirci karşısına çıkacak. Oyun, Şubat ayı boyunca her Cuma ve Cumartesi Zorlu Center PSM-Stüdyo sahnesinde yer alacak.

 

"Sokağın köşesini dönüyordun, seni o zaman gördüm, yağmur yağıyor, üst baş sırılsıklam, saç baş perişan, olacağı bu tabii yersen o kadar yağmuru, ama olsun dedim içimden..."

 

İçinden yalnızlık, aşk ve başkaldırı geçen bir gece. Karşısındaki kaçıp gitmeden her şeyi anlatmak isteyen bir adam. Dinmeyen yağmurun altında, ulaşılamayan bir otel odasının arayışında, ikiyüzlü sisteme karşı sıkabileceği yumruklarından başka bir şeyi olmayan bu adamın soluksuz koşusu.

http://www.zorlucenterpsm.com/ormanlardan-hemen-onceki-gece

Tatyana her salı Talimhane Tiyatrosu'nda!

We play Tatyana Tuesdays in Talimhane Theatre during the 2015 theatre season.

facebook2

biriken, prömiyerini 19. İstanbul Tiyatro Festivali'nde gerçekleştirdiği yeni oyunu Tatyana ile sezona devam ediyor. Tatyana her Salı 20.30'da Talimhane Tiyatrosu'nda. Biletler Biletix ve Talimhane gişelerinde:

Biletix: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/89599953/ISTANBUL/tr
TALİMHANE Tiyatrosu, Abide-i Hürriyet Cad. No: 211 BlackOUT AVM / ŞİŞLİ
TEL: 0212 238 85 09

https://www.facebook.com/events/297511173787568/

biriken in the 27th Festival Les Instants Vidéo!

Our video "Sexual" will be presented in 27th Festival Les Instants Vidéo's selection

27th Festival Les Instants Vidéo: Towards the free movement of bodies and desires 

Video art is a contemporary art … of the struggle of those who have not yet renounced their right to bear wings.

1) More and more walls are built between those who have (almost) nothing and those who have (almost) everything.
2) Misogyny and homophobia (even when hiding behind good intentions) are walls built between bodies and desires

affiche2014

http://www.instantsvideo.com/blog/fr/archives/1325

biriken party !!!

28 Eylül 2014 Cuma arkaoda'da / Sep 28 in arkaoda

Yeni sezona merhaba partisi için arkaoda'dayız!

biriken party web 2

https://www.facebook.com/birikenbiriken/photos/gm.1550726935156917/726792007358133/?type=1&theater

3-5 Temmuz | Tina Video Art Festival Miden'de (Kalamata-Yunanistan)

July 3 - July 5 2014 | Our video piece To Tina / What's love got to do with it ? will be screened in LOVE section of Festival Miden (Kalamata-Greece).

To Tina / What's love got to do with it? videomuz bu yıl 10.su düzenlenen Video art Festival Miden'in AŞK temalı seçkisinde gösteriliyor. 3-5 Temmuz tarihleri arasında Kalamata'da gerçekleştirilecek festival Yunanistan'da kamusal alanları kullanan ilk video art festivali: http://www.festivalmiden.gr/taftotita_eng.html

Tatyana prömiyer yaptı!

Our new theatre project Tatyana premiered at 19th Istanbul Theatre Festival (18-19 May 2014) in Üsküdar Stüdyo Sahne. The play will continue during the 2O14-2015 season.

Yeni oyunumuz Tatyana 19.İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) kapsamında 18 Mayıs'ta Üsküdar Stüdyo Sahne'de prömiyer yaptı. İkinci temsili 19 Mayıs'ta gerçekleşen oyun 2014-2015 sezonunda seyirciyle buluşacak. Tatyana'yla ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.biriken.com/works/12/tatyana.html

1956759 10152265306379961 7520270566920391832 o 

Beraberce Ölmek Mart ayında Salon İKSV'de

Re: Fwd: die in good company at Salon İKSV in March 2014

Prömiyerini Ekim 2012'de iDANS Festivali'nde gerçekleştirdiğimiz Beraberce Ölmek (Re: Fwd: die in good company) 2013-2014 sezonunu SALON İKSV'de noktalıyor: 17, 24 ve 31 Mart. Görmeyen kalmasın!

Biletler mekân gişesinden ve Biletix'ten alınabilir.

Detaylı bilgi için: http://www.biriken.com/works/8/re-fwd-die-in-good-company.html

6

Yakındoğu'da İhanet turnede

21 Şubat'ta Galataperform'da ve 22 Mart'ta 4. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında Bursa'da

Özen Yula'nın sahnelediğimiz ilk metni olan Yakındoğu'da İhanet'i ilk temsilinden 5 yıl sonra oynamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki tarihler: 

  • 21 Şubat'ta Galataperform, Istanbul. Biletler mybilet'ten ve mekân gişelerinden temin edilebilir.
  • 22 Mart'ta 4. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında Bursa'da Nazım Hikmet Sahnesi'nde.

Detaylar için: http://www.biriken.com/works/3/yakindogu-da-ihanet.html

 

Yeni projemiz Tatyana 19. İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyer yapacak. Detaylar çok yakında

Our new performance "Tatyana" will be premiered at 19th Istanbul Theatre Festival. Details coming soon !

biriken Tatyana web

Beraberce Ölmek yeni sezonda D22'de

Re: Fwd: die in good company at D22 Theater during the 2013-2014 Season

Prömiyerini Ekim 2012'de iDANS Festivali'nde gerçekleştirdiğimiz Beraberce Ölmek (Re: Fwd: die in good company) 2013-2014 sezonunda sahnelenmeye devam edecek. Oyun, tiyatroya dönüştürülen Eski Hamursuz Fırını (Galata) şimdiki adıyla D22'ye göre düzenlenen yeni sahne tasarımıyla salı günleri seyirciyle buluşacak.

Oyun tarihleri: 29 Ekim, 12-26 Kasım, 10-25 Aralık.

Biletler mekân gişesinden ve biletix'ten alınabilir.  

Detaylı bilgi için: http://www.biriken.com/works/8/re-fwd-die-in-good-company.html

D22: 0212 293 19 92 / 0535 235 32 03

8 Kasım 2013 / Yakındoğu'da İhanet | ikincikat-Karaköy

biriken supports ikincikat-Karaköy and performs Treachery in the Near East | Nov 8, 2013

Ekim ayında İstanbul'da yeni bir tiyatro mekânı açılıyor: ikincikat-Karaköy. Biz de "Destek Oyunları" kapsamında ilk temsilinden 5 yıl sonra Yakındoğu'da İhanet'i bu mekânda yeniden oynuyoruz. Özen Yula'nın sahnelediğimiz ilk metni olan Yakındoğu'da İhanet'in bu tek ve özel temsiline bekleriz. 

Biletler mekân gişesi ve Biletix'ten alınabilir.

ikincikat gişe: 0 545 462 45 28 | 0 212 292 32 47

Oyunla ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.biriken.com/works/3/yakindogu-da-ihanet.html

 

yakındoğu'da ihanet

15-16 Haziran 2013 / Sona Veda | iDANS

June 15 - June 16, 2013 / Addio Alla Fine | iDANS

 

English below


Sona Veda (Addio alla Fine) Türkiye’yi etkisi altına alan “sisli” hava koşulları nedeniyle planlandığı şekilde yola çıkamayacaktır

Hollandalı sanatçılar Emio Greco ve Pieter C. Scholten tarafından sonların ve sonların getirebileceği başlangıçların üzerine bir tefekkür olarak tasarlanan Sona Veda (Addio alla Fine) disiplinlerarası sanat kolektifi biriken; yazar Özen Yula; tiyatro oyuncuları Zuhal Gencer Erkaya, Ayça Damgacı, Fırat Tanış; gazeteci Bahar Çuhadar ve kontrtenör Nuri Harun Ateş ile birlikte hazırlanan ortak bir tasarıma evrilmişti. Bu uluslararası ortak yapım, yaklaşan ekolojik ve siyasi felaket senaryolarının gündemde olduğu bir zaman diliminde yaşayan seyirciyi Nuh’un Gemisi’nde buluşturarak karnavalesk bir vapur yolculuğuna çıkarmayı hedeflemişti.

 

Bildiğiniz gibi, şu anda, yeni bir başlangıcı hayal etmenin, siyasal kültürü yeniden inşa etmenin yeri Gezi Parkı’ndan başka bir yer olamaz. Bir anlamda, Sona Veda çoktan başladı; çoğulcu ve katılımcı bir demokrasi hareketinin ruhuyla bütünleşti. Hepinizi parka ve parktaki yolculuğa davet ediyoruz.

occupy2

Due to “smoky” weather conditions in Turkey, the special project of iDANS, Sona Veda (Addio alla Fine), conceived by renown Dutch artists Emio Greco and Pieter C. Scholten,  in collaboration with the interdisciplinary art collective biriken, playwright Özen Yula, actors Zuhal Gencer Erkaya, Ayça Damgacı, Fırat Tanış, journalist Bahar Çuhadar, and countertenor Nuri Harun Ateş will not take place as planned on June 15th and 16th.


Sona Veda (Addio alla Fine) was conceived as a meditation on endings, and on endings as new beginnings. Departing from the idea of bringing the audience – living in a period marked by scenarios of approaching ecological and political disaster – togehter  on the Noah’s Ark, the performance aimed to take the passengers on a carnivalesque boat journey.  

 

Obviously, at the moment, there is no better place to imagine a new beginning and to reinvent political culture than Gezi Park. In a way, Sona Veda (Addio alla Fine) has already begun, merging into the spirit of a pluralistic participatory democracy movement. We invite you all to a journey in the Park.

http://www.idans.info/2010/index.php?Festival=idans06&Application=index&Language=en&Url=&

26 Mayıs 2013 / Macadamia Nut Brittle / Sahnelenmiş Okuma Tiyatrosu

May 26, 2013 / Macadamia Nut Brittle / Staged Reading

2. Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali kapsamında İtalyan yazar-yönetmen ikili Ricci/Forte'nin "Macadamia Nut Brittle" adlı oyununu 26 Mayıs Pazar, 19.00'da Galata Hamursuz Fırını'nda sahnelenmiş okuma tiyatrosu olarak  gerçekleştiriyoruz. Oyunu Türkçeye Barış Kıralioğlu çevirdi; okuma da yer alan oyuncular ise Berkay Ateş, Burak Safa Çalış, Halil Babür ve Pınar Göktaş. Okumanın ardından Ricci/Forte ile gerçekleşecek söyleşiyi Melih Korukçu yönetiyor. Etkinliğin biletlerini mybilet'ten ya da GalataPerform'dan alabilirsiniz.

galata perform edavet2 (1)

27 Mart 2013 / Ynt: İlt: beraberce ölmek | garajistanbul

Mar 27, 2013 / Re: Fwd: die in good company | garajistanbul

Re: Fwd: die in good company  iDANS Festivali Ekim 2012'deki prömiyerinin ardından garajistanbul'da sezona devam ediyor. Biletler biletix'ten ve garajistanbul gişesinden temin edilebilir. 

http://garajistanbul.org/events/fwd-die-in-good-company/

13-14 Ekim 2012 / Ynt: İlt: beraberce ölmek | iDANS 06 (prömiyer)

Oct 13 - Oct 14, 2012 / Re: Fwd: die in good company | iDANS 06 (premiere)

Re: Fwd: die in good company adlı yeni oyunumuzun prömiyeri iDANS 06 (İstanbul Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali) kapsamında garajistanbul'da gerçekleşecek.  Biletler biletix'ten ve garajistanbul gişelerinden temin edilebilir. 

 

http://www.idans.info/2010/index.php?Festival=idans06&Application=Detail&Language=en&Url=re-fwd-die-in-good-company&

24-25 Eylül 2012 / Yala Ama Yutma! Rotterdam'da | De Internationale Keuze festivali

Sep 24 - Sep 25, 2012 / Lick But Don't Swallow! in Rotterdam | De Internationale Keuze

http://www.deinternationalekeuze.nl/programma/6196/biriken_Ayca_Damgac_Turkije_/Lick_But_don't_Swallow_/

4-15 Ocak 2012 / Yala Ama Yutma! New York'ta

Jan 4 - Jan 15, 2012 / Lick But Don't Swallow! in New York | Under The Radar Festival 2012

Yala Ama Yutma! bu yıl 8.si düzenlenen Under The Radar Festival kapsamında New York La MaMa tiyatroda dokuz temsille seyirci karşısına çıkacak.

LICK BUT DON'T SWALLOW! Co-presented by The Public's Under The Radar Festival and La MaMa. Travel support provided by La Guardia Performing Arts Center. Special thanks to Moon and Stars Project.

http://www.undertheradarfestival.com/index.php?p=468

30 Aralık 2011 / Yakındoğu'da İhanet Kumbaracı50'de

December 30, 2011 / Treachery in the Near East at Kumbaracı50

https://www.facebook.com/events/160402420723897/

22-23 Ekim 2011 / Hamursuz Fırını'nda video yerleştirme

Oct 22 - Oct 23, 2011 / Video-installation in Passover Bakery

deneme1

İlk olarak Berlin'de gösterilen "What's Love Got To Do With It" adlı videodan yola çıkan yerleştirme 22-23 Ekim  tarihlerinde "GalataPerform Görünürlük Projesi 7" kapsamında, festival mekanlarından Hamursuz Fırını'nda yer alacak. Bir oda için tasarlanan çalışmada Tina Turner'ın ünlü şarkısı ve klibine gönderme yapan video ile "kamyon arkası" aşk sözleriyle birlikte yer alan bir diğer video aşkın ve ilişkilerin her anlamda “arada kalmışlığına” vurgu yapıyor.

https://www.facebook.com/event.php?eid=248354478518477