Oyundan / from the show - foto Nicolas Marie
Oyundan / from the show - foto Nicolas Marie
Oyundan / from the show - foto Nicolas Marie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

metin / text: Anton Chekhov, Alexei Suvorin çeviri / translation: Tansu Akgün (Chekhov), biriken (Suvorin) uyarlayan, yöneten, sahne tasarımı / adaptation, direction, stage design: biriken oyuncular / with Kanbolat Görkem Arslan, Mehmet Bilge Aslan, Yelda Baskın, Fırat Çelik, Meral Çetinkaya, Pınar Göktaş, Defne Halman, Berkay Şanveren, Ahmet Yaşar ışık tasarımı / lighting design: Nicolas Marie proje asistanları / project assistants: Betül İngin, Başak Ertem prodüksiyonproduction: biriken; SALT Galata, İKSV, Institut Français d'İstanbul  işbirliğiyle / with the collaboration of  SALT Galata, İKSV, Institut Français d'İstanbul   destekçiler / with the support of Kemal-Sibel Tuğcu sponsorlar / sponsors: FABRİKA, ERSA Mobilya, TRS Lines Paris, Armada Pera Otel, Cangöz Müzik teşekkürler / thanks to İş Bankası Kültür Yayınları, Ersöz Ata, Pınar Azizoğlu, Bahar Temiz, Franz von Bodelschwingh.

TATYANA

19. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan "Tatyana", Anton Çehov ve Aleksey Suvorin’in metinlerinden esinleniyor. Tatyana’nın gerçek ile kurgu arasındaki intihar eyleminin ve geri dönüşünün izini süren oyun, değişen dünyaya uymaya çalışmanın yarattığı parçalanma hissi, zamanın açtığı yaralar üzerine düşünüyor.

 

Tatyana, başrolünde oynadığı oyunun prömiyerinden sonra bir parti verir. O ve yedi konuğu, müzik ve içkiyle ilerleyen bir gecenin kahramanlarıdır. Yeni zengin David, çapkın mirasyedi Peter, genç ve hırslı oyuncu Mâşa, milletvekili eşi ve iki çocuk annesi Anna, varlıklı dul Vera, gazeteci Mikhail. Tatyana'nın kararının gölgesindeki gecede ve sonrasında seyirciler eski çıkar ilişkilerinin ve maskelerin yenileriyle yer değiştirmesine tanık olurlar.

 

geçmiş temsiller:

 

 

 

 

Logolar ensemble 3 petit