video stil1
video stil1
video stil1
1 2 3 4 5 6

concept, performance and edit biriken (Melis Tezkan, Okan Urun) camera Franz von Bodelschwingh

 

KYSSAR FRÅN MALMÖ

biriken (Melis Tezkan, Okan Urun), hayalî Malmö manzaraları önünde oturarak İstanbul’dan göç etmiş iki müzisyeni canlandırır. Bir müzik yapımcısı tarafından nasıl keşfedildiklerini anlatırken hem müziklerinin “girift” yapısına hem de müzik sanatının jeopolitik doğasına göndermeler yaparlar. İskandinavya’daki yaşamları sözde başarılarının bir kanıtı gibidir…

 

Arkadaşları, Türkiyeli müzik ikilisi “kim ki o”nun yeni albümüne övgü mektubu niteliğinde hazırladıkları sonu gelmeyen videoları giderek kendilerine ve Kuzey Avrupa’ya övgüye dönüşür. Kyssar från Malmö tersten işleyen bir mantıkla egzotiklik üzerine mizahî ve mağrur bir video; Güney’in Kuzey hayalinin bir parodisi.

 

Kyssar från Malmö Ekin Sanaç ve Berna Göl’ün oluşturduğu İstanbullu müzik ikilisi “kim ki o”nun 2013 tarihli “Grounds” albüm lansmanı için gerçekleştirildi. Grounds albümünün teması iki müzisyen tarafından “İstanbul'da yaşamak, eşitsizlik, bencillik, insanlar ve hayvanlar arasındaki ilişkiler, korkular ve arkadaşlar” olarak tanımlanıyor.