Contact: birikenbiriken@gmail.com
Türkçe

biriken 2006 yılından beri beraber çalışan Melis Tezkan ve Okan Urun'un oluşturduğu sanatçı ikilisidir. biriken'in sahne aldığı festival ve mekanlardan bazıları: De Keuze İnternational - Rotterdamse Schouwburg, Under The Radar Festival - La MAMA Theater, Stückemarket’11 - Theater und Orchester Heidelberg, iDANS Festival, Fransız Kültür Merkezi (İstanbul), Ankara Uluslararası Film Festivali, garajistanbul ve Galata Perform.

 

 

 

Beraber ya da ayrı biriktirdiklerimizden yola çıkan ve baştan sona ortaklaşa yürüttüğümüz yaratım sürecimiz neden ‘biriken’ ismini seçtiğimizi açıklıyor. Farklı alanlardaki altyapılarımız bize kodların devamlı birbirine karıştığı, bulanıklaştığı işler üretme olanağı veriyor.

 

biriken’in işleri bugünün gündelik, sosyal ya da kavramsal gerçekliğiyle uğraşıyor. Performanslarımızda politik olan, karakter-performansçı ya da kişisel-sosyal arasında eleştirel bir tavırla gidip gelen bedenin hareketinde temsilini buluyor. Dejenerasyon, uyumsuzluk, fiziksel olarak kendini harcama ve düşük teknoloji (low-tech) şimdiki zamanın ‘muğlaklığını’ anlatmak için kullandığımız katmanlar. Kimlik oyunları, yerel-küresel ve kişi-mekan ilişkisi, sürekli değişim içinde var olmaya çalışan kırılgan özneler projelerimizde kendini tekrar eden motiflerden.

 

                                                                                     Melis Tezkan - Okan Urun